UK
Повернутись до блогу
Що таке кейс в IT тематиці та для чого він потрібен?
Статті про SEO
Що таке кейс в IT тематиці та для чого він потрібен?
25.02.2023
Час читання: 3 хвилини

Прагнення компанії продемонструвати свої найкращі сторони - абсолютно нормальні, але як зробити це найбільш ефективно та доречно? Як ненав'язливо зацікавити цільову аудиторію у замовленні послуг? Які маркетингові інструменти використовувати для цього, і так далі? Відповіді на всі ці питання ви знайдете у статті нашого блогу, де ми коротко та зрозуміло розповімо про:

 1. Що собою представляють кейси в маркетингу?
 2. Що таке кейси в IT?
 3. В яких форматах можуть бути представлені кейси?
 4. Як і для чого писати кейси?
 5. Як створити свій кейс?

Отож, певно, ви вже здогадалися, про що сьогодні йтиметься з контексту нашого змісту, тому поїхали розбирати результативний маркетинговий інструмент!

Що собою представляють кейси в маркетингу?

Простими словами, це звіт про виконану роботу, в якому міститься опис конкретної проблеми, задача, яку вирішили, запропоновані рішення, етапи реалізації, перепони та остаточний результат. Найбільш важливими функціями маркетингових кейсів є:

 1. Привернення уваги клієнтів до послуг та товарів компанії, презентація переваг та особливостей, просування бренду.
 2. Демонстрація професіоналізму, експертності та креативності спеціалістів компанії на конкретних прикладах.
 3. Поетапне роз'яснення розв’язання проблеми максимально зрозумілою мовою для цільової аудиторії.
 4. Донесення цінності послуг, обґрунтування вартості та виділення серед конкурентів.
 5. Надання впевненості цільовій аудиторії, що їх замовлення буде зроблене належним чином.

Таким чином, якісний кейс має відповісти на такі питання:

 1. Чому саме у цієї компанії я маю замовити товар або послугу?
 2. Чи бути мені впевненим у тому, що я отримаю гарний результат від досвідченого спеціаліста?
 3. За що я плачу кошти та скільки часу спеціаліст витрачає на здійснення мого замовлення?
 4. Чи, дійсно, варто звертатися за допомогою, чи можливо я зможу сам все зробити?

Якщо після перегляду кейса цільова аудиторія робить висновок, що: "Так, дійсно, краще мені замовити послугу саме у цієї компанії", то вітаємо, ваш кейс чудово працює!

Що таке кейси в IT?

Загалом це те ж саме, що і маркетингові кейси, тобто короткий опис проблеми та поетапне її вирішення, проте в тематиці IТ. Які є приклади кейсів в IT? Це, наприклад, опис створення лендінгу, інтернет-магазину, корпоративного сайту, сайту-каталогу, фірмового стилю, флаєрів та візиток, верстка сайтів та мобільних додатків і так далі. Їх безліч, адже послуги IT - різноманітні. В кейсах ви розповідаєте, з якою проблемою звернувся до вас клієнт, яка задача перед вами стояла, які способи вирішення були віднайдені, які етапи ви пройшли до остаточного результату, яку користь послуга принесла замовнику. Такий кейс має бути короткою, але цікавою розповіддю про ваші досягнення. Повірте, це на 100% підвищує вашу репутацію в очах клієнта, адже він розуміє, що не дарма витрачає кошти і що отримає своє замовлення у бездоганній якості.

Де та в яких форматах можуть бути представлені кейси?

Як правило, кейси розміщуються на сайтах компанії, в блогах, у соціальних мережах, але можливо це зробити і в тематичних журналах, на різноманітних майданчиках, форумах і так далі. Щодо форматів, то найбільш розповсюдженими є:

 1. Відеоролики - ефективний, на нашу думку, формат, адже він здатен передати велику кількість текстової та візуальної інформації за короткий проміжок часу, при цьому зробивши це цікаво для цільової аудиторії. На реальному проекті у записі можна детально та зрозуміло викласти суть роботи, розповісти про кожен етап, який довелося пройти до досягнення результату.
 2. Презентації - також гарний формат: на слайдах можна висвітлити як текстову, так і візуальну інформацію, продемонструвавши професіоналізм та експертність. При цьому можна використовувати інфографіку: таблиці, малюнки, схеми для полегшення засвоєння інформації.
 3. Статті - недоліком такого формату є відсутність наочності, так як акцент робиться на текстовій частині.

Де саме розміщувати та який формат обирати - вирішувати вам. Орієнтуйтесь на ваш час, вміння та цілі!

Як і для чого писати кейси?

Своїм досвідом варто поділитися щонайменше у таких випадках, як:

 • Якщо хочете розповісти про ваші послуги, висвітлити моменти, які відрізняють вас від конкурентів, продемонструвати переваги вашої компанії та те, що готові дати замовнику.
 • Якщо ви досягли успіху у реалізації складного проекту або розв’язали нестандартну задачу та хочете запевнити цільову аудиторію у вашому професіоналізмі та креативності. Наприклад, створили великий інтернет-магазин з нуля, задіявши всіх спеціалістів у вашій компанії: дизайнерів, верстальників, копірайтерів, маркетологів і так далі.
 • Якщо ви спробували нову методику, яка успішно діє та хочете зацікавити клієнтів у замовленні послуги.
 • Якщо ви отримали негативний досвід, але зробили висновки. Невдалі проекти має абсолютно кожна компанія, але саме вони роблять нас досвідченішими. Кожна людина і компанія навчається на своїх помилках, головне їх аналізувати та більше не повторювати. Тому не бійтеся презентувати свої невдачі - це цілком природно та не викликає ніякого обурення у цільової аудиторії, а навпаки показує ваше зростання.

Як створити свій кейс?

Для того аби створити якісний та ефективний кейс, варто підготуватися та продумати кожен етап його написання. Алгоритм по створенню кейсу виглядає таким чином:

Підготовка до написання кейса:

 • Отримання згоди від клієнта, проект якого ви будете демонструвати;
 • Аналіз портрета цільової аудиторії, формулювання задач та цілей від створення кейса;
 • Визначення теми та формату кейса;
 • Збір інформації про проект (корисно буде провести інтерв'ю з клієнтом, чий проект ви будете демонструвати, аби дізнатися більше про суть його бізнесу, задачі та цілі проекту, чому саме вас обрав клієнт, чи задоволений замовник результатом та яку користь приніс йому проект).

Структурування кейсу:

 • Заголовок - короткий та лаконічний.
 • Підзаголовок - стислий опис результату.
 • Резюме - найголовніші аспекти кейсу.
 • Опис клієнта - стиснутий опис компанії.
 • Цілі - навіщо клієнт замовив послугу.
 • Рішення - яким чином послуга розв‘язала проблему.
 • Результати - яку користь принесла послуга бізнесу клієнта.
 • Заклик до дії - мотивація до замовлення послуги.

Узгодження кейса з клієнтом - у разі необхідності - внесення поправок та доповнень.

Публікація кейса.

Отож, тепер ви розумієте, що таке кейс та навіщо компанії його використовують. Тому якщо ви не знаєте, як продемонструвати свої послуги у найкращому світлі - спробуйте кейс! А поки ви будете думати, ми будемо чекати на ваші відгуки, адже лише так ми розуміємо цінність нашої роботи та відчуваємо вашу підтримку! Дякуємо за увагу.

Дякуємо за заявку!
Наш менеджер скоро з вами зв'яжеться.
Поле порожнє
Невалідний номер
Невалідний Email
Ваше повідомлення
Поле порожнє